Focení newborn

Vezměte s sebou pouze občerstvení, pití, plenky, podložku a dudáček. Více nepotřebujete. Maminka bude po celou dobu odpočívat a krmit, o miminko se postarám. V prvé řadě je důležitá bezpečnost, tatínek může být v některých situacích nápomocen. Raději fotku neodfotím, pokud by se mohlo maličké/mu cokoli stát. Newborn se fotí maximálně do 10. dne věku, proto mi pište o rezervaci předem a nejlépe ještě následně z porodnice.


Focení rodinek

Abychom co nejlépe a nejvhodněji naladili příjemnou atmosféru pro focení, vezměte svému zlatíčku s sebou věc, kterou opravdu miluje. Může to být cokoli, lépe i vícero věcí, od plyšáka až po kočárek pro panenku.  Utřibte si předem v hlavě myšlenky, na které podněty Vaše dítě reaguje pozitivně, abychom je mohli využít pro co nejlepší zážitek a nejkvalitnější výsledek. Outfit pro sebe i děťátko volte pohodlný, nejlépe vždy jednobarevné díly, protože příliš vzorovaný oděv se může ve výsledku negativně odrazit na fotografii a často nepůsobí lichotivým dojmem.  Hezké jsou světlé pastelové nebo zemité, ale i syté barvy a barevné sladění oblečení rodičů s dítětem. Proto oděv volte důkladně, a pokud váháte, vezměte s sebou více oblečení, něco vybereme společně :o) Nezapomeňte na doplňky ve stejných barvách. Volte méně barev, maximálně však tři barvy, které se na Vašem outfitu vzájemně budou opakovat a prolínat. Pamatujte, že bílé triko je nevhodné, protože se odráží na bradě a retušovat ho zcela nelze.


Focení těhulek

Vezměte s sebou na focení pohodné oblečení, nejlépe barevně sladěné s tatínkem, bez výrazných vzorů, spíše jednobarevné. Klidně přibalte věcí více, než méně, společně vybereme, pokud si nejste jisti. Venkovní focení má rádo vrstvené oblečení a doplňky – pásky, šátky, vestičky, klobouky atd. V ateliéru mám těhotenské šaty, které mohu zapůjčit. Chcete-li, přibalte s sebou Vaše osobní rekvizitky – ultrazvukovou fotografii, capáčky nebo hračku, kterou máte připravenou pro mimi.

Máte-li nějaké své kouzelné místo, kam rádi chodíte a cítíte se uvolněně, sejdeme se třeba někde u Vás… fotky v exteriérech bývají originálnější a nenásilnější.


Těším se na focení s Vámi.

Vaše GWEN